Ile kosztuje kremacja kota?
Usługi

Ile kosztuje kremacja kota?

Ile kosztuje kremacja kota? Kremacja kota to dla wielu właścicieli możliwość pożegnania się ze swoim pupilem w należyty sposób. Humanitarne traktowanie zwłok zwierząt jest bardzo istotną sprawą w przypadku wieloletniej przyjaźni. Człowiek zyskuje wewnętrzny spokój i świadomość właściwego postępowania. W końcu zwierzę było najlepszym przyjacielem przez kilka a nawet kilkanaście lat. Przyczyny śmierci są różne. Choroba, wypadek czy też starość dotyka tak samo ludzi jak i zwierząt. Niezależnie od przyczyny zwłoki pupila zasługują na szacunek. Cena kremacji kota jest różna a sama ceremonia coraz bardziej popularna.

Kremacja kota – szacunek i godne traktowanie zwłok

Kot to wspaniały kompan życia codziennego. Był zawsze tam gdzie Ty. Chodził tymi samymi ścieżkami. Jadał posiłki przy Twoim boku i leżał na kolanach kiedy oglądałeś/oglądałaś ulubiony film. Kim był? Przyjacielem? Jeśli tak to zasługuje na właśnie takie traktowanie. Kremacja kota pozwala na godne odejście i pożegnanie się. Jest bardzo dobrą alternatywą dla utylizacji.

Kremacja kota – na czym polega?

Na czym polega kremacja kota? Niestety niewiele osób wie w jaki sposób się ją wykonuje i dlatego przekazuje zwłoki swoich czworonogów do utylizacji. Co prawda jest ona tańsza, ponieważ zależna jest wyłącznie od wagi psa jednak jest bardzo niehumanitarna. Zwierzęta z różnych miejsc palone są razem z innymi zanieczyszczeniami. Na przykład ze szpitali. Zużyte strzykawki i zwierzęta to nie jest dobre zestawienie. Jest to bardzo przykre ale wciąż bardzo popularne zjawisko. Decydując się na kremację kota masz pewność profesjonalnego wykonania usługi. Wystarczy zadzwonić i umówić się na odbiór zwłok w najbardziej dogodnym terminie. Zwierzę jest odpowiednio przygotowywane do ceremonii. Na życzenie klienta może być umyte, aby sierść wyglądała na czystą i zadbaną. Schludny widok swojego pupila będzie ostatnim jaki zapamiętasz. Dlatego jest dość istotny. Zdarzają się różne wypadki, gdzie zwierzę jest uszkodzone. Widok krwi byłby drastycznym przeżyciem i zarazem szokiem. Lepiej jest uniknąć takich sytuacji. Ciało pakowane jest w specjalne całuny a następnie spalane w piecu. Popiół umieszcza się w urnie wybranej przez klienta. Kremacja zwierząt przypomina ludzką. Wbrew temu, co sądzi większość osób jest niemniej ważna. W końcu przyjaciele są różni. Zwierzaki bywają bardziej oddane i wierne niż ludzie. Pewnie dlatego są tak bardzo kochane i pożądane przez wiele osób. I tak ciężko jest się pogodzić z ich odejściem. Niestety śmierć jest nieuchronna i nie ominie nikogo.

Kremacja kota – cena

Cena kremacji kota zależna jest od miasta. Jednak wacha się miedzy 700 a 1000 złotych. Duże znaczenie ma również waga zwierzęcia. Większość krematoriów proponuje kremację zbiorową lub indywidualną. W przypadku tej pierwszej nie masz możliwości zabrania prochów z wiadomej przyczyny. Koszt to około 200/400 złotych. Natomiast w drugim przypadku otrzymujesz urnę z prochami swojego pupila. To, co z nią zrobisz jest wyłącznie sprawą indywidulną. Istnieje możliwość pochowania na cmentarzu dla zwierząt domowych. Rozsypanie prochów w ulubionym zakątku jest bardzo sentymentalne i piękne. W ten sposób Twój przyjaciel będzie zawsze blisko Ciebie. Kremacja indywidualna dla zwierząt do pięciu kilogramów wacha się od 700 do około 800 złotych. Dla wagi od pięciu do dziesięciu kilogramów cena jest znacznie wyższa i różni się trochę w zależności od województwa. Wynosi ona od 1000 do około 1600 złotych. Na pewno jest to dość spora kwota dla wielu osób, jednakże ile jest warta przyjaźń. Nie ma takiej ceny, która spowoduje, iż ból po stracie będzie mniejszy. Każdy pupil domowy jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Posiada swoje cechy charakterystyczne i nikt ani nic nie jest w stanie go zastąpić.

Usługi dodatkowe oferowane przez krematoria

Krematoria zwierząt domowych oferują profesjonalną obsługę klienta na najwyższym poziome. Dodatkowe usługi przez nich oferowane służą zadowoleniu właścicielom zwierząt decydujących się na ten rytuał. Masz możliwość zakupienia urny na prochy zwierzaka, odcisku łapy i pyska które oprawiając w ozdobną ramkę można zachować na pamiątkę. Urny o różnych kształtach i odcieniach dostępne są w cenie około 400 złotych. Niektóre firmy oferują również biżuterię na prochy w kształcie łapy. Koszt takiego wisiorka wacha się od 250 do 400 złotych w zależności od modelu. Pozwala to na dyskretne przechowywanie spopielin swojego pupila. Jeśli chodzi o odciski łapy i nosa to wykonuje się je w dwojaki sposób. Poprzez odcisk atramentowy bądź w masie modelinowej. Jest to koszt około 80/120 złotych. Właściciel czworonoga ma zazwyczaj możliwość wyboru koloru masy. Ludzie kochający swoje koty z pewnością docenią takie propozycje. Bardzo innowacyjną usługą jest DNA pamięci. Wyizolowany łańcuch DNA zwierzęcia w warunkach laboratoryjnych przekazywany jest w probówce i zabezpieczony specjalnym roztworem. Zabezpiecza on kod łańcuchowy kota przed działaniem czynników zewnętrznych. Do DNA dołączany jest certyfikat. Cena takiej oferty to około 2000 złotych. Niestety nie jest oferowana przez wszystkie krematoria.