Domy szkieletowe na kredyt
Budownictwo

Domy szkieletowe na kredyt

Nie ma lepszego rozwiązania mieszkaniowego, niż posiadanie własnego domu. Nie trzeba wyrzucać pieniędzy za okno przez wynajmowanie kąta u obcych ludzi, mamy do tego pewien komfort oraz wygodę. Czegóż chcieć więcej? Domy szkieletowe na kredyt – wybudowanie domu od podstaw to wcale nie taka prosta inwestycja, a wiele osób zniechęca się już na samym początku. Głównym powodem są oczywiście koszty. Sięgają one sum czasami tak niebotycznych, że rozłożone na raty sięgają nawet kilkudziesięcioletnich okresów spłat.

I jak z tym wszystkim się uporać? Z tego właśnie powodu wielu ludzi szuka najprostszych i najtańszych rozwiązań, także finansowych, dzięki którym uda się szybko powołać do życia dom swoich marzeń. Od dawna reklamowane domy szkieletowe zdobywają coraz szerszą popularność nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Ich fenomen polega na tym, że są to najtańsze z możliwych rozwiązań architektonicznych. Do tego do ich tworzenia wykorzystuje się wyłącznie ekologiczne, w pełni bezpieczne dla środowiska materiały. Ich ogromnymi zwolennikami są ekolodzy. I właściwie nie ma się czemu dziwić.

Kup dom szkieletowy na kredyt

Domy szkieletowe na kredytZakup domu szkieletowego warto na samym początku przedyskutować z najbliższymi. Zróbcie naradę rodzinną, oszacujcie ewentualne koszty i rozpatrzcie wszystkie “za” i “przeciw”. Jeśli już zadecydujecie, że nie ma innego rozwiązania, jak zainwestowanie w nowoczesne domy szkieletowe – czas zabrać się za konkrety. Gdzie szukać domów szkieletowych i jakie oferty będą najatrakcyjniejsze? Jak zwykle, niezawodny okazuje się Internet. To tam najszybciej znajdziecie cały szereg niezwykle interesujących ofert zupełnie nowych, wszechstronnie urządzonych domów szkieletowych. W tej chwili w sieci swoje usługi i produkty z zakresu nowoczesnego budownictwa promują setki firm. Warto przyjrzeć się zwłaszcza tym, których produkty wyróżniają się oryginalnością na tle innych. Wybierając dom szkieletowy dla nas, trzeba kierować się nie tylko ładnym wyglądem, ale także funkcjonalnością i praktycznością konstrukcji. Są to bardzo istotne czynniki, aby w takim domu mieszkało się nam wygodnie i przyjemnie.

Analiza cen domów szkieletowych

Nie warto podejmować decyzji co do zakupu domu szkieletowego zbyt pochopnie, bo może się to obrócić przeciwko nam. Ceny są naprawdę zróżnicowane i dobrze będzie je wszystkie przeanalizować. Okazać się może bowiem, że domy szkieletowe oferowane przez jedną firmę, u konkurencyjnej mogą być nawet o jedną trzecią tańsze! Po co więc przepłacać, skoro możemy za znacznie mniejszą cenę kupić dom takiej samej jakości technicznej i wykonany z tych samych gatunków materiałów? Choć z drugiej strony, najtańsze, wcale nie znaczy najlepsze. Czasami dobrze jest zapłacić nieco więcej dla pewności, że otrzymamy produkt najwyższej jakości, którym będziemy cieszyć się przez całe lata. Istnieją już nawet specjalne portale, na których porównać można ceny domów szkieletowych. Łatwiej jest wtedy podjąć decyzję bez nadmiernego błądzenia w sieci i szukania gorączkowo tego, co tak naprawdę nas interesuje.

Szukamy dobrego banku na kredyt

Gdy już wiemy, że decyzja o zakupie domu szkieletowego jest nieodwołalna, trzeba załatwić kredyt. Kredyty na domy szkieletowe możemy wziąć właściwie w dowolnie wybranym banku. Traktuje się je tak samo jak wszelkie inne kredyty związane z nieruchomościami. Już na pierwszym spotkaniu zostanie nam przedstawiony cały szereg ofert. Na najtańsze domy szkieletowe, do około 50 tysięcy złotych można otrzymać kredyt ekspresowy. Nierzadko okazuje się, że przy pozytywnej historii kredytowej pieniądze są na naszym koncie jeszcze tego samego dnia! Jeśli interesuje nas bardziej rozbudowany dom szkieletowy, którego wartość rynkowa przekracza 100 tysięcy złotych, musimy przygotować się na kompletowanie wszystkich dokumentów dotyczących zarobku i formy pracy. Wtedy bank odpowiednio podejmuje decyzję. Kredyt rozłożony zostaje na określony czas. Zazwyczaj są to przedziały 10, 20 czy 30 lat – wszystko zależy od tego, jaką wartość będzie miał nasz dom szkieletowy. Dodać trzeba do tego jeszcze odsetki.

Spłacanie, życie i inwestowanie w dom

To wszystko jest jednym długim i ciągłym procesem. Spłacanie domu szkieletowego, będącego naszym miejscem stałego zamieszkania to jedno. Dobrze, gdy na gospodarstwie domowym zamieszkują dwie pracujące osoby, wtedy spłata kredytu na domy szkieletowe nie jest aż tak uciążliwa. Kredytobiorcy działający w parach nierzadko decydują się na rozwiązania, by całość wypłaty jednego z partnerów przeznaczać na miesięczną regulację kredytu. W ten sposób spłata odbywa się znacznie szybciej, niż zatwierdzone zostało w bankowej umowie. Trzeba jeszcze przyznać, że mieszkanie w domach szkieletowych wiąże się z ciągłymi inwestycjami. Zawsze znajdzie się coś, co warto kupić do domu, co jakiś czas dobrze jest coś wyremontować, udoskonalić, zmienić, żeby się lepiej żyło. To wszystko jest jak najbardziej naturalne i potrzebne. Dzięki takiemu podejściu wiemy, że trafiliśmy na miejsce naszych marzeń, którego nie zamienimy na żadne inne.