Obliczanie tepety
Wnętrza

Obliczanie tapety

Często robimy remonty naszych pomieszczeń i zastanawiamy się co zrobić, żeby je upiększyć i uczynić wyjątkowymi. Pomysłów na dekoracje jest wiele. Najlepszym sposobem jest położenie dekoracyjnych tapet na ściany. Pozwala nam to na zindywidualizowanie pomieszczenia i użycie dowolnego dekoru dopasowanego do naszych gustów. Tapeta towarzyszy nam już od pokoleń, jej wzory dopasowują się do istniejącej mody. Dlatego moda na tapety nie przemija i zawsze jest aktualna. Pozostanie nam obliczanie tapety.

Gdzie można położyć tapety?

Wszystkim nam kojarzą się tapety z lat 70-tych, które do dziś goszczą w niektórych domach. W takiej formie wcale nie są już ozdobą, tylko szpecą wnętrza, dlatego wiele osób źle postrzega tapety jako relikt dawnej przeszłość. Tymczasem tapety to świetny sposób na ożywienie wnętrza i nadanie mu charakteru. Stare tapety faktycznie są już wyblakłe i mają niemodne wzory. Wszystko się zmienia, moda na tapety również. Dlatego nie można się zrażać starymi deseniami tapet obecnymi w naszych wnętrzach tylko trzeba odświeżyć mieszkanie nowymi dekorami. W starym stylu tapety gościły przede wszystkim w pokojach gościnnych. Dzisiaj można je położyć naprawdę wszędzie. Bardzo dobrze odnajdą się zarówno w salonach jak i w sypialniach czy nawet w kuchniach.

Tapety do przedpokoju na pewno będą się różnić od tych, które używamy do salonu ale jedne i drugie mają przede wszystkim zdobić pomieszczenia. Świetnym pomysłem są również tapety dziecięce, które wspaniale udekorują pokój naszej pociechy.

Tapety wykonane są z naprawdę trwałych materiałów więc pasują do wszelkiego typu pomieszczeń. Musimy pamiętać, że nie musimy kłaść tapety na wszystkie ściany. Może być ona dekoracją tylko jednego centralnego punktu, nawet fragmentu ściany. Wszystko tak naprawdę zależy od projektu pomieszczenia i od naszej wyobraźni. Pomysłów jest wiele, jeśli nie mamy gotowego projektu to warto skorzystać z propozycji dostępnych w internecie.

Jak wybrać tapetę?

Tapeta to świetne rozwiązanie, by w ten sposób zindywidualizować wnętrza. Jednak bardzo często brak nam pomysłu jaki deseń wykorzystać w swoich aranżacjach. Jeśli nie mamy własnych pomysłów na ożywienie wnętrza to warto skorzystać z tych dostępnych w internecie. Warto też odwiedzić sklep internetowy z tapetami, znajdziemy tam wiele wzorów i kolorów, które być może dostarczą nam inspiracji. Jeśli wolimy z bliska zobaczyć tapetę to musimy się wybrać do sklepu stacjonarnego. Musimy jednak pamiętać, że światło w sklepach zupełnie inaczej oddaje kolor tapety.

Obliczanie tepetyBardzo często jest tak, że wybierzemy pasujące nam kolory, a okaże się w domu, że zupełnie nie pasują do naszego wnętrza. Niestety w sklepach światło jest bardzo intensywne i różni się od tego które mamy w domach. Dlatego bardzo często ciężko jest nam wybrać właściwy kolor w sklepach stacjonarnych. Sklep internetowy tapety w tym przypadku może okazać się wybawieniem. Wszystkie zdjęcia i wzory są przedstawione w naturalnym świetle, stąd obraz zbliżony jest temu rzeczywistemu. Warto pomyśleć o tapecie gdy projektujemy pokój dla dzieci. Dzieci uwielbiają postacie z bajek, które bardzo często oglądają. Bardzo ciężko takie postacie przenieść na ścianę farbą czy naklejkami. Tapeta pozwala nam na przeniesienie dziecka w krainę bajek. Może się ono cieszyć swoimi ulubionymi postaciami, które wyglądają jak naturalne. Nowoczesne tapety dla dzieci często występują również w formacie 3 d, dzięki czemu świat bajek wydaje się dziecku całkowicie realny.

Dobranie odpowiedniego metrażu kluczem do sukcesu

Dobranie odpowiedniej ilości tapety jest dla wielu osób bardzo trudnym zadaniem. Najczęściej tapeta sprzedawana jest w rolkach i trzeba je kupować na sztuki. Nas powinien interesować wymiar całej rolki, czyli szerokość i jej długość. Pozwoli nam to na określenie, na ile dana rolka nam starczy. Od czego musimy zacząć? Przede wszystkim musimy zmierzyć ścianę, na której chcemy położyć tapetę. Dzielimy ją przez szerokość tapety, która jest dostępna w rolkach. Najczęściej ściana ma wysokość 2,4 metra więc długość rolki musimy podzielić na tę wysokość. W przypadku rolet, w których musimy dopasowywać do siebie wzór, musimy pomyśleć o zakupie większej ilości tapety. Może się okazać, że będziemy mieć trochę odpadów. Przy nakładaniu kolejnych pasków tapety musimy dbać o to, żeby dekor pasował do siebie. Duży problem pojawia się, gdy zakładamy tapety do wąskiego przedpokoju. Wtedy zdarza się, że musimy przycinać roletę do odpowiedniego rozmiaru. Musimy mieć do tego specjalny nóż do cięcia tapet.

Sklep internetowy z tapetami bardzo często posiada przelicznik online, który pozwoli nam na wyliczenie potrzebnej ilości tapety. Wystarczy, że wprowadzimy wymiary ściany, którą wcześniej zmierzymy. Pozwoli nam to na odpowiedni zakup tapety do przedpokoju czy nowoczesnej tapety dla dzieci. Wtedy pozostanie nam już tylko właściwe położenie na ścianach naszej dekoracji. Samo położenie tapety nie jest trudne, ale na pewno lepiej jest to robić we dwie osoby. Pozwala to na odpowiednie i równe przyklejenie tapety.