Jak odzyskać hasło Apple ID
Technologie Usługi

Jak odzyskać hasło Apple ID

Czasami zdarza się, że zapominamy hasła do kont, które są dla nas bardzo istotne. Jak odzyskać hasło Apple ID? Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy? Przede wszystkim nie panikuj. Zachowaj spokój i postaraj się skorzystać z rozwiązań, które są łatwe do samodzielnego zrealizowania. W dzisiejszym artykule podpowiemy co zrobić, kiedy zapomnisz hasła do Apple ID. Przeczytaj poniższe wskazówki i spróbuj odzyskać dostęp do swojego konta Apple.

Rozwiązanie 1: włączanie uwierzytelniania dwupoziomowego

Zacznijmy od rozwiązania, z którego mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie posiadają innego urządzania od Apple lub nie mają w swoim otoczeniu osób korzystających z tego tupu rządzeń. W tym przypadku konieczne będą działania związane z zalogowaniem do iCloud lub włączeniem uwierzytelniania dwupoziomowego, aby to zrobić musisz najpierw zalogować się do swojego konta Apple ID i wybrać opcję “nie pamiętam Apple ID lub hasła”. Następnie w pustym polu wpisz swój identyfikator ID i wybierz zerowanie hasła. Na Twoim ekranie powinny pojawić się trzy sposoby, dzięki którym możliwe będzie odzyskanie hasła – wybierz ten, który odpowiada Ci najbardziej.

Po prawidłowym wykonaniu całego procesu na Twoim ekranie wyświetli się monit o z prośbą o ponowne zalogowanie się przy użyciu nowego hasła. Kiedy to zrobisz odzyskasz dostęp do swojego Apple ID, bez konieczności wizyty w serwisie naprawczym. Poniższej przedstawiamy także działania, które mogą pomóc w odzyskaniu hasła, kiedy masz dostęp do innych urządzeń od Apple lub kiedy w Twoim otoczeniu znajduje się ktoś kto korzysta z ich produktów. Pamiętaj jednak, żeby korzystać tylko i wyłącznie z urządzeń tych osób, do których masz pełne zaufanie.

Rozwiązanie 2: zerowanie hasła

W pierwszej kolejność spróbuj wyzerować swoje hasło. Nie jest to skomplikowane, ale aby zrealizować ten proces będziesz potrzebował innego, zaufanego, urządzanie Apple. Możesz posłużyć się zarówno innym telefonem, jak i iPadem, iPodem czy też komputerem z zainstalowanym systemem Mac. W zależności od tego jakie urządzenie masz w swoim posiadaniu odzyskiwanie hasła będzie przebiegało w nieco inny sposób. Poniżej przedstawiamy instrukcje dotyczące poszczególnych urządzeń.

Jak odzyskać hasło Apple IDZacznijmy od urządzeń mobilnych. Kiedy do wyzerowania hasła posłuży Ci iPhone, iPad lub iPod, to otwórz ustawienia, a następnie wybierz przycisk ze swoim imieniem i nazwiskiem, opcję hasło i ochrona i zmień hasło. Jeżeli jesteś zalogowany/a do usługi iCloud, a Twój kod jest wyłączony, to w tym momencie może pojawić się monit proszący o wprowadzenie kodu urządzenia. Aby zakończyć proces zerowania hasła wystarczy, że zmienisz je zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Jeżeli natomiast będziesz używać w tym celu komputera, to Twoje działania będą uzależnione od tego, jaką wersję systemu Mac posiadasz. Jeżeli korzystasz z komputera z systemem macOS Mojave, High Sierra lub Sierra to działania będą nieco odmienne niż te stosowane przy systemie macOS Catalina. W obu przypadkach musisz najpierw otworzyć menu Apple, a następnie wybrać preferencje systemowe, po czym kliknąć (w zależności od systemu) “iCloud” lub identyfikator Apple ID. Następnie wybierz opcję “szczegóły konta” lub „hasło i ochrona”. W tym momencie powinien pojawić się monit o wprowadzenie identyfikatora Apple ID. Kliknij opcję “nie pamiętam Apple ID lub hasła” i postępuj zgodnie z tym co wyświetla się na ekranie monitora. Kliknij kolejno opcje “zabezpieczenia” (jeżeli taka się wyświetli, jeśli nie to przejdź do dalszych działań), a następnie wybierz “wyzeruj hasło” lub “zmień hasło”. Kiedy system poprosi o hasło należy podać te, które używane jest do odblokowywania komputera.

Rozwiązanie 3: zerowanie hasła bez posiadania dostępu do innych urządzeń od Apple

Kiedy posiadasz inne urządzania od Apple, to odzyskiwanie hasła nie jest wcale trudne. Sprawa komplikuje się nieco natomiast, gdy korzystasz jedynie z telefonu od tego producenta. W tej sytuacji najprostszym rozwiązaniem będzie poproszenie znajomego lub członka rodziny, który również korzysta z urządzenia z systemem IOS, aby zainstalował na swoim telefonie specjalną aplikację, dzięki której będziesz w stanie odzyskać swoje hasło. Na czym dokładnie polega całe działanie? Należy zainstalować na telefonie aplikację “wsparcie Apple”, a następnie przy jej pomocy spróbować odzyskać hasło.

Kiedy już będziesz mieć dostęp do urządzenia z zainstalowaną aplikacją, to przejdź do obszaru “tematy”, a następnie wybierz opcję “hasła i zabezpieczenia”. Następnie znajdź i wybierz opcję “wyzeruj hasło Apple ID” i kliknij przycisk wskazujący na rozpoczęcie operacji. Wybierz opcję “inny Apple ID”, a w pustym polu wprowadź numer urządzenia, dla którego odzyskujesz hasło – czyli kod Twojego telefonu. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie telefonu. Jeżeli zrobisz wszystko poprawnie, to na ekranie telefonu powinien pojawić się monit, że hasło konta Apple ID zostało zmienione. Przy korzystaniu z tej metody pamiętaj o tym, aby korzystać wyłącznie z zaufanych urządzeń.