Jak wynająć halę namiotową?
Usługi Imprezy

Jak wynająć halę namiotową?

Hale namiotowe cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób fizycznych, jak i firm. Sprawdzają się one szczególnie w przypadku organizacji dużych imprez typu wesele bądź impreza integracyjna dla pracowników. Niemniej jednak nie każdy wie, jak wygląda procedura wynajęcia hali namiotowej. Jak wynająć halę namiotową? Odpowiadamy.

Odpowiednia przestrzeń

Oferta firm zajmujących się najmem hali namiotowych jest bardzo szeroka. Możemy więc wynająć zarówno mniejsze, jak i o wiele większa namioty. Niemniej jednak podstawowym problemem jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni do ich postawienia. Firmy oferujące hale namiotowe mogą je postawić i zdemontować, jednak to my musimy wskazać, w jakim dokładnie miejscy mają one stanąć. Niektórzy decydują się na zorganizowanie imprezy w przydomowym ogródku bądź na terenie zakładu firmowego. Niektóre restauracje udostępniają również swoim gościom przestrzeń, w której mogą oni postawić halę namiotową. Jeżeli jednak nie posiadamy własnej przestrzeni, będziemy musieli ją wynająć. Formalności powinniśmy dopełnić jeszcze przed podpisaniem umowy z firmą wynajmującą hale namiotowe. Zwróćmy również uwagę na to, aby wynajmowana przestrzeń była większa, niż hala, którą również chcemy wynająć.

Jaką firmę wybrać?

Firm, które oferują najem hal namiotowych, jest bardzo wiele. W każdym województwie działa przynajmniej kilka z nich. Do tego oferta większości jest tak bogata, że zdecydowanie mamy w czym wybierać. Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze firmy wynajmującej hale namiotowe? Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, czy dana firma zdobędzie dla nas pozwolenie na postawienie hali. Zgodnie z obowiązującym prawem, musimy je posiadać. Jak wynająć halę namiotową?Niemniej jednak załatwianie spraw formalnych może być czasochłonne i problematyczne. Obecnie wiele firm oferuje załatwienie pozwolenia, co jest znacznym udogodnieniem dla klientów. W najprostszej ofercie firmy te proponują zarówno montaż, jak i demontaż hali namiotowej. Niemniej jednak klienci mogą liczyć również na wiele więcej usług. Zazwyczaj bowiem samo postawienie hali to dla nich za mało. Zorganizowanie jakiejkolwiek imprezy jest bowiem bardzo dużym przedsięwzięciem logistycznym. Pomoc w tejże organizacji deklarują więc, odpłatnie, firmy. Klienci mają możliwość wynajęcia na przykład parkietów tanecznych, sceny, a także mebli. Jest to bardzo istotne w przypadku organizacji imprezy, na której podawane jest jedzenie oraz przekąski. Możemy bowiem za opłatą wypożyczyć stoły, a także krzesła. Wiele firm idzie jednak o krok dalej i proponuje swoim klientom udekorowanie całej hali. Nie jest tajemnicą, że bez ozdób nie wygląda ona zbyt atrakcyjnie. Zaś samodzielne udekorowanie hali może być nieco problematyczne. Zlecanie tego kolejnej firmie – o wiele bardziej kosztowne. Stąd też warto wybrać firmę, która proponuje niemalże kompleksową usługę. Na koniec zwróćmy jeszcze uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim sprawdźmy, czy wynajem hal namiotowych oferuje firma, czy osoba prywatna. Zaufajmy tylko doświadczonym firmom, które od lat świadczą taką usługę. Mamy wtedy pewność, że zachowane zostaną wszelkie procedury bezpieczeństwa. Co więcej, zwróćmy uwagę, czy dana firma jest w stanie dojechać w miejsce, w którym chcemy postawić halę. Zazwyczaj firmy dojeżdżają w miejsce położone na terenie województwa, w którym działają, a czasami nawet nieco dalej. Niemniej jednak dobrze się upewnić w tej materii, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Firma powinna zaoferować nam czytelną umowę, w której określone zostaną stawki, terminy oraz kary umowne.

Kiedy wynająć hale namiotowe?

Wynajem hal namiotowych cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Choć firm oferujących taką usługę jest wiele, mogą one proponować odległe terminy jej realizacji. Kiedy powinniśmy zdecydować się na wynajem hali namiotowych? Na ogół nie później, niż na kilka miesięcy przed planowaną imprezą. Dlaczego tak wcześnie? Zwykle bowiem samo jej zorganizowanie jest bardzo czasochłonne i pracochłonne. Hala namiotowa powinna zaś stać w centrum uwagi organizatorów, dlatego też to od jej zarezerwowania powinniśmy zacząć. Dotyczy to zwłaszcza osób, które chcą skorzystać z usług dobrych firm i którym zależy na niskich cenach. Firmy cieszące się renomą i proponujące niewygórowane stawki zwykle zapisują klientów na kilka miesięcy do przodu. Dotyczy to w szczególności sezonu letniego. To wtedy właśnie większość imprez organizowana jest w plenerze, często z użyciem hal namiotowych. Oczywiście, z pewnością znajdziemy też firmę, która wykona dla nas usługę last minute. Możemy zgłosić się nawet kilka tygodni przed organizacją imprezy. Niemniej jednak za jej pomoc zapłacimy naprawdę sporo. Czasami nie mamy wyjścia i musimy wynająć halę na ostatni moment. Tymczasem jeśli możemy zrobić to wcześniej, to zarezerwujmy swoją halę jak najszybciej. Wcześniejsza rezerwacja może wiązać się z dodatkowymi rabatami, które otrzymamy. Wiele firm oferuje je także stałym klientom, które często korzystają z hal namiotowych przy organizacji imprez.