Sardynia All Inclusive
Turystyka

Sardynia All Inclusive

Sardynia All Inclusive – Ile zapłacisz za wymarzone wakacje? Wielu turystów marzy o wycieczce all inclusive na Sardynię, ale najczęstszą przeszkodą jest cena wycieczki. Wakacje we Włoszech nie należą do najtańszych, nie mówiąc już o noclegach i posiłkach na wyspie. Ile trzeba zapłacić za wakacje all inclusive na Sardynii?

Wakacje w szczycie sezonu

Wakacje all inclusive na Sardynii pod względem ceny wpisują się w światowe trendy. Jeśli wyjeżdżamy na wakacje w szczycie sezonu, będziemy musieli liczyć się z wyższymi kosztami. Ile kosztują wakacje all inclusive na Sardynii w lipcu lub sierpniu? Cena zależy głównie od tego, jaki rodzaj planu all inclusive wybierzemy. Przykładowo, gdybyśmy zdecydowali się na wersję standardową, za tydzień na Sardynii musielibyśmy zapłacić około 5000 zł. Oczywiście znajdziemy też tańsze oferty w postaci softów all inclusive. Za tego typu wakacje zapłacimy około 3500-4000 zł od osoby.

Możemy również zdecydować się na Ultra All Inclusive, potocznie zwaną też 24 godziny na dobę. Niestety jego cena jest bardzo wysoka, dochodząca do 8000 zł za osobę. Mimo to postanowili wybrać opcję all-inclusive w świetnej cenie, a prawie wszystko dostaliśmy w dobrej cenie, więc nie musieliśmy wydawać pieniędzy poza hotelem.

Wakacje poza sezonem – ile będą kosztować?

Sardynia All Inclusive
Sardynia All Inclusive

Klimat Sardynii zachęca do planowania wakacji także poza sezonem. Temperatura w kwietniu i wrześniu przekroczyła 20 stopni, a my możemy spokojnie poleżeć na plaży i popływać w morzu. Cena podróży zachęca również do wyjazdu poza sezonem. Za podstawową opcję all inclusive na Sardynii na przełomie kwietnia lub września zapłacimy ok. 3000 zł.

Premium all-inclusive kosztuje około 4000-5000 zł, natomiast wersja oprogramowania kosztuje około 2500 zł na osobę. Dlatego ceny są bardzo zróżnicowane, co nie jest obojętne dla przeciętnego turysty. Zwróćmy jednak uwagę na to, że wakacje poza sezonem mają też swoje wady. Nie zawsze możemy liczyć na wszystkie udogodnienia, takie jak animacje dla dzieci, które dostępne są głównie w szczycie sezonu. Niektóre kurorty były już wtedy opustoszałe, więc kwietniowe wakacje nie były najlepszą opcją dla miłośników imprez. Należy pamiętać, że chociaż ceny były stosunkowo atrakcyjne na przełomie kwietnia i września, nie możemy powiedzieć tego samego o cenach w maju. Wielu turystów wyjeżdża na Sardynię na długi weekend, co podnosi cenę wycieczki.

Opłaty dodatkowe – ile należy dodać do ceny podstawowej?

Wielu uważa, że ​​stawki all inclusive na Sardynii są takie, jak biura podróży pokazują w swoich katalogach. Niestety często musimy doliczyć dodatkowe opłaty, które będziemy ponosić. Nie wszystkie z nich zawierają podatek turystyczny, który stanowi równowartość kilku euro na osobę dziennie. Z drugiej strony problemy kosztowe związane z dodatkowymi usługami są znacznie większe. Zmiana pościeli czy ręczników nie zawsze jest standardem na Sardynii – czasami za taką opcję trzeba dopłacić.

W większości przypadków cotygodniowa wymiana kosztuje od 10 do 20 euro za osobę. Niektóre hotele pobierają również dodatkową opłatę za końcowe sprzątanie w wysokości do 100 EUR. W praktyce oznacza to, że za wymarzone wakacje na Sardynii zapłacimy więcej, niż się spodziewaliśmy, all inclusive. Dlatego koniecznie zapoznaj się z ofertą, zanim zdecydujemy się na rezerwację. Oczywiście zazwyczaj super oferty all-inclusive obejmują każdy rodzaj usługi, czego nie można powiedzieć o standardowych ofertach, nie mówiąc już o Lite. Sprawdźmy też, czy nie musimy dopłacać za lokalny posiłek lub alkohol. W lekkiej wersji all-inclusive możemy też dopłacić za napoje do posiłku.

Sardynia last minute – rozwiązania dla osób z ograniczonym budżetem

Sposobem na zaoszczędzenie trochę na wakacjach może być all inclusive last minute na Sardynii. Cechą szczególną tego typu oferty jest to, że nocleg należy zarezerwować co najmniej kilka dni przed wyjazdem. Oznacza to, że rezerwujemy wycieczkę np. w sobotę, ale na wakacje jedziemy w środę. Dlatego czas między rezerwacją a wyjazdem jest bardzo krótki. Zachęcamy jednak do ofert last minute w cenach, które uważamy za niezwykle atrakcyjne. Za wakacje o takim samym standardzie zapłacimy średnio połowę ceny wywoławczej.

Sardyńska wersja all inclusive last minute to świetna opcja nie tylko dla osób z ograniczonym budżetem, ale także dla tych, których normalnie nie stać na taką wycieczkę. Oczywiście nie każdy może zdecydować się na takie wakacje. Na przykład jednym ograniczeniem są wakacje, które zazwyczaj musimy zaplanować z wyprzedzeniem. Przedsiębiorcy, którzy muszą wcześniej przekazać swoje obowiązki, również rzadko decydują się na podróże last minute. Z drugiej strony, jeśli mamy taką możliwość, Sardynia all inclusive last minute może być bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, dlatego warto wybrać.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl